Paslaugos
Šildymo sistema yra labai svarbi namo inžinerinės sistemos dalis, todėl visi norime, kad ji suteiktų komfortą, veiktų sklandžiai ir būtų ekonomiška.
Jei šildymo sistema nauja, profesionaliai suprojektuota, gerai subalansuota, užpildyta ne tik vandeniu, bet ir kokybiškais priedais, apsaugančiais nuo korozijos, nuovirų susidarymo, mikrooganizmų veisimosi ir reguliariai prižiūrima, tuomet ji tarnaus daugelį metų be papildomų investicijų ir šilumos energija bus taupiai naudojama. Realybė tokia, kad dauguma šildymo sistemų Lietuvoje yra daugiau ar mažiau nešvarios. O užsiteršusios šildymo sistemos eksploatacija yra gerokai brangesnė.
Specialistų teigimu, 1 mm nuosėdų ant šilumokaičio arba vamzdžių sienelių energijos suvartojimą padidina 9 procentais. Dėl nuosėdų arba rūdžių vamzdžiuose šilumos siurblio energijos sąnaudos gali išaugti iki 35 procentų.
Kodėl šildymo sistema užsiteršia?
Net apynaujų namų šildymo sistemos gali būti ganėtinai užterštos dėl šių priežasčių:
- Naujai sumontuota sistema nebuvo išplauta prieš pradedant ją eksploatuoti – ji gali būti užteršta alyvomis, sriegimo, pjovimo, litavimo, virinimo atliekomis ir montavimo bei sandarinimo medžiagų likučiais. Visa tai ilgainiui virsta nuosėdomis ant vamzdžių ir šildymo prietaisų sienelių.
- Elektrocheminės korozijos padarinių – pavyzdžiui, sąveikaujant aliuminiui (radiatoriai) ir variui (vamzdynas), koroduoja mažesnį elektrocheminį potencialą turintis aliuminis. O sąveikaujant plienui ir variui, koroduoja ir yra plienas. Metalai tirpsta sudarydami nuosėdas, kurios mažina šildymo prietaisų efektyvumą.
- Blogai parinktas, nesureguliuotas arba seniai nepatikrintas (išsileidęs) išsiplėtimo indas. Dėl per mažo slėgio sistemoje, į ją iš atmosferos skverbiasi deguonis, kuris yra korozijos katalizatorius. Oro burbulai gali sudaryti oro kamštį ir neigiamai įtakoti sistemos darbą.
- Atsiradę protėkiai per nesandarius sujungimus, užstrigusius automatinius nuorintojus ir su tuo susijęs dažnas sistemos papildymas. Papildant sistemą šviežiu vandeniu, į ją patenka ištirpęs deguonis, ištirpę metalai, kalcio ir magnio druskos ir pan. Dėl to prasideda korozija, susidaro nuoviros.
Kaip mes siūlome gydyti užsiteršusias sistemas?
Atliekant cheminį vamzdynų ar atskirų šildymo prietaisų praplovimą pasišalina ant vamzdžių, šildymo prietaisų ir šilumokaičių sienelių prilipusios įvairios kilmės nuosėdos, nuoviros, kiti teršalai.
Po išplovimo cheminiais tirpalais atstatomas šildymo sistemos darbo efektyvumas, šildymo prietaisai geriau atiduoda šilumą, nebestringa cirkuliaciniai siurbliai, termostatai, ventiliai, automatiniai nuorintojai, taupoma energija.
Kokias chemines priemones naudojame?
Mes naudojame Didžiosios Britanijos gamintojo FERNOX šildymo sistemų cheminius ploviklius, nukalkintojus, inhibitorius ir specialią plovimo įrangą. FERNOX - tai 50 metų patirtis, kaip tinkamai prižiūrėti šildymo sistemas!
Didžiojoje Britanijoje veikianti organizacija The Carbon Trust atliko bandymus ir oficialiai paskelbė, kad tipinis namų ūkis (iki 100 l sistema), kurio šildymo sistema išplauta plovikliu FERNOX Cleaner F3 bei užpildyta apsaugos priemone FERNOX Protector F1, per 1 metus į aplinką išmeta 90 kg mažiau anglies dvideginio. Arba, aiškumo dėlei, sutaupo tiek energijos, kiek per 100 dienų sunaudotų nuolat įjungta standartinė 100 W elektros lemputė.