Šildymo sistemų plovimo ir priežiūros darbai
Geležies oksidai
Geležies oksidas yra cheminis junginys, kurį sudaro geležies ir deguonies atomai. Yra žinoma daug geležies oksidų rūšių, kurios skiriasi savo spalva, tvirtumu, tirpumu vandenyje ir t.t.
Dažnai privataus namo šildymo sistema yra užpildoma netinkamos kokybės vandeniu, pvz., gręžinio arba šulinio vandeniu, kuriame gali būti daug ištirpusios geležies, į kurį neįterpiami jokie apsaugantys priedai (inhibitoriai). Jeigu sistema nėra sandari ir į ją patenka oras, ilgainiui prasideda korozija, susidaro geležies oksidų junginių nuosėdos, kurios plaukioja vandenyje arba prilimpa prie vamzdžių ar radiatorių sienelių. Visa tai sukelia greitesnį šildymo įrenginių nusidėvėjimą, įvairias eksploatacines problemas: visai nešyla radiatorius arba netolygiai šyla radiatorius, užsikemša grindinio šildymo kilpos, stringa cirkuliaciniai siurbliai ir pan., padidėja šildymo išlaidos.
Šiose nuotraukose matote, kaip atliekant cheminį šildymo sistemos plovimą ant magnetinio filtro, kuris prijungiamas prie plovimo mašinos, prilipo sistemoje susikaupę skirtingi geležies oksidai. Dėl metalų drožlių ir košės sankaupų nešilo radiatoriai ir normaliai neveikė grindinis šildymas.
Purvas netinkamai prižiūrimose šildymo sistemose
FERNOX cheminiai plovikliai, kuriuos naudojame šildymo sistemų plovimui, gerai ištirpdo prie vamzdžių ar radiatorių sienelių prilipusius geležies oksidus.
Šiose nuotraukose matote, kaip iš šildymo sistemos išskalaujamos geležies oksidų nuosėdos. Švari šildymo sistema yra užpildoma vandeniu, į kurį būtinai įterpiamas specialus priedas Fernox Protector F1, apsaugantis nuo korozijos ir nuovirų susidarymo.
Sugadinti šildymo prietaisai
Nuotraukose matote korozijos ir geležies oksidų junginių nuosėdų sugadintus cirkuliacinius siurblius, trijų eigų vožtuvą ir šilumokaitį.
Dėl neapgalvotai parinktų šildymo sistemos montavimo medžiagų (cinkuoti vamzdžiai, žalvariniai kolektoriai, aliumininiai radiatoriai) prasideda elektrocheminė korozija, t.y. priešingose įtampos sekos pusėse esantys metalai pradeda naikinti vienas kitą. Elektrocheminės korozijos pasekmė – ištirpusių metalų drožlėmis padengtas cirkuliacinio siurblio korpusas.
Kondensacinio katilo cirkuliacinio siurblio korpusas pilnas geležies hidroksido sąnašų. Dėl didelio šilumokaičio užterštumo perkaitus katilui, šilumokaityje susikaupę teršalai subyrėjo ir „keliaudami“ katilo vamzdeliais užkimšo cirkuliacinį siurblį, trijų eigų vožtuvą ir patį šilumokaitį.
Užsiteršę vamzdynai
Užsiteršusių šildymo, vandentiekio ir šaldymo sistemų vamzdynai